Правила прийому до закладу дошкільної освіти

До уваги батьків, або осіб, що їх замінюють!

Правила прийому дітей до закладу дошкільної освіти

Прийом дітей в ЗДО здійснюється відповідно до ст. 9, 14 Закону України «Про дошкільну освіту», п.п. 6, 7, 8, 9, 10 «Положення про дошкільний навчальний заклад» та основних положень Статуту кожного закладу.
Прийом дітей до ЗДО здійснює керівник на підставі:
- направлення у даний заклад, виданого реєстратором Управління освіти адміністрації Київського району;
- заяви батьків або особи, яка їх замінює;
- довідки із засвідченням факту що дитина здорова від лікаря педіатра або сімейного лікаря закладу охорони здоров'я, в якому спостерыгаэться дитина;

- форми №063/а "Карти профілактичних щеплень"
- свідоцтва про народження дитини.

Під час прийому дитини , керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність. (п. 7 Положення «Про дошкільний навчальний заклад»).

Питання про відвідування дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 434 29.11.2002 та затвердженого цим наказом   примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Інформація щодо відсутності дитини у закладі дошкільної освіти з різних причин

Діти з ознаками інфекційного захворювання до закладу не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Діти після тимчасової відсутності з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання (витяг з Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів).

За рекомендацією лікарів після тимчасової відсутності у закладі більше 5 днів, дитина приймається з медичною довідкою.

Збереження місця за дитиною та відрахування дитини із закладу дошкільної освіти

Відповідно до п. 11 Положення про дошкільний навчальний заклад за дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини може бути здійснено (п. 12 Положення «Про дошкільний навчальний заклад»):

- на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що   виключає можливість її подальшого перебування в закладі;

- за бажанням батьків або осіб. які їх замінюють;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами. що їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-ох місяців.

ПАМ`ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ,
дитина яких уперше піде до дитячого садка

1.Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримує підтримку.
2.Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.
3.Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.
4.Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).
5.Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.
6.Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.
7.Відучіть дитину від підгузків
8.Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
 9.Учіть гратися з іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку - збирати, розбирати.
10.Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
11.Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
12.Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.
13.Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини - привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.
14.Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.
15.Повідомте медичну сестру про стан здоров'я вашого малюка.
16.Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.
17.Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.