Психологічна робота

П'ятниця 8.00-14.00
                                                      щопонеділка 13:00 - 14:00 - консультації для батьків
                                                      щосереди    13:00 - 14:00 - консультації для вихователів

Основні напрями роботи психологічної служби дитячого садку
Учасники освітнього процесу для вирішення питань, що стосуються збереження життя та здоров'я дітей, а також захисту прав та інтересів дитини можуть звертатися до громадського інспектора з охорони прав дитиниства Степанової А.О.
У чому полягає робота практичного психолога?

– супровід психічного розвитку дітей, відстеження дітей з проблемами у розвитку та своєчасна рання допомога дітям і батькам.

Психологічна просвіта – підвищення психологічної культури педагогів та батьків.

Психологічна профілактика – створення сприятливого емоційно-психологічного клімату, запобігання можливих соціально-психологічних проблем.

Психологічна діагностика – психолого-педагогічне вивчення індивідуальних особливостей особистості.

Психологічна корекція – групові та індивідуальні заняття з корекції та розвитку поведінкових реакцій та пізнавальної сфери дітей.

Психологічне консультування – наданням допомоги потребуючим її людям у вигляді порад, рекомендацій щодо вирішення життєвих психологічних проблем, в розвитку пізнавальної сфери чи індивідуальних особливостей дітей.

Основним методом роботи практичного психолога є – спостереження за розвитком дитини на всіх вікових етапах, відстеження динаміки розвитку пізнавальної, емоційно-вольової, особистісної сфер дитини. При необхідності, психолог проводить індивідуальні чи підгрупові заняття з дітьми, що мають розвиваючу спрямованість.

Практичний психолог ЗДО №109 ставить перед собою наступні цілі і задачі  в роботі з педколективом, батьками та дітьми

Цілі:

• Забезпечення соціально-психологічного комфорту учасників освітньо-виховного процесу;

• Створення умов для психічного здоров’я дітей, забезпечення емоційного благополуччя, розвиток здібностей та індивідуальності кожної дитини.

• Забезпечити психолого-педагогічну підтримку дітей, батьків, педагогів;

Задачі:

• Здійснювати діагностичну та розвивальну діяльність;

• Здійснювати консультативну діяльність;

• Брати до уваги та реалізовувати в роботі з дітьми їх можливості та резерви розвитку їх віку;

• Здійснювати розвиток індивідуальних особливостей дітей;

• Створювати благодатний для розвитку дитини психологічний клімат;

• Надавати своєчасноу психологічну допомогу;

• Здійснювати профілактичну та психодіагностичну діяльность;

• Сприяти щодо творчого потенціалу та мотивації педагогів.

• Здійснювати психологічний супровід дітей пільгового контингенту та дітей групи ризику.

• Здійснювати підбір психологічної літератури для самоосвіти батьків.

• Нести відповідальність за збереження конфіденційності отриманих даних.

Найбільш поширений міф про психологів: більшість батьків резонно вважають, що слово "психолог" утворюється від слова "псих". З чого далі роблять абсолютно невірний висновок про те, що коли з їхньою дитиною в садку працює психолог, то син або дочка психічно не нормальні. На цій підставі деякі мами взагалі намагаються уникати спілкування. А вже якщо малюк потрапляє на корекційні заняття, то батьки - прихильники цього погляду - часом навіть скандалять або просто просять припинити заняття. Психолог у закладі дошкільної освіти працює з нормальними дітьми і їх індивідуальними особливостями, а не відхиленнями.