Музичне виховання

Основні завдання музичного виховання:

1. Виховувати любов та інтерес до музики ( тільки розвиток емоційної чуйності і сприйнятливості дає можливість широко використовувати виховний вплив музики).
2. Збагачувати враження дітей, знайомлячи їх у виразно організованій системі з різноманітними музичними творами і використовуваними засобами виразності.
3. Залучати дітей до різноманітних видів музичної діяльності, формуючи сприйняття музики і найпростіші виконавські навички в області співу, ритміки, гри на дитячих інструментах, знайомити з початковими елементами музичної грамоти (все це дозволить їм діяти усвідомлено, невимушено, виразно).
4. Розвивати загальну музикальність дітей (сенсорні здібності, ладо- висотний слух, почуття ритму), формувати співочий голос і виразність рухів (якщо в цьому віці дитину навчають і залучають до активної практичної діяльності, то відбувається становлення і розвиток всіхїї здібностей).
5. Сприяти розвитку музичного смаку.
На основі отриманих вражень і уявлень про музику проявляється спочатку вибіркове, а потім оцінювальне ставлення до виконуваних творів.
6. Розвивати творче ставлення до музики перш за все в такій доступній для дітей діяльності, як передача образів у музично-ритмічних рухах, пісенних імпровізаціях, в іграх і драматизації.

Моя рідна Батьківщина

Має назву - Україна

В мене нація своя

Українець в мами я.

Є у мене рідна мова,

Де українське кожне слово.

Сіла осінь на порозі,
Довгі коси розплела,
Спілі яблука на возі
До бабусі привезла.

Вітром  двері відчинила:
- Дари з воза забирайте!
Павутинкою злетіла:
- Через рік мене чекайте!

Музику люблять усі - від малого до великого. Але навіть ті татусі й матусі, яким добре відома корисність занять з музичного виховання, все одно намагаються уникати тем про музичну освіту. Навпаки, вони ретельно шукають інші здібності у своєї дитини і намагаються завантажити її  іншими видами активності. Чому?      Тому що більшість з них не відвідувала заняття з музики в дитинстві, або залишилися неприємні спогади про сам процес навчання - змушували щось робити на догоду їх же батькам.      У наш час інформації батьки і музкерівники стурбовані тим, що велика кількість дітей починає займатись музикою і незабаром залишають цю ідею. Одного разу почавши музичну освіту дитини і не досягнувши мети, викидається купа коштів, людських нервів і часу, які могли бути інвестовані з більшою користю в іншому напрямку.
     Але найцікавіше, дорослі не роблять навіть спроб з'ясувати справжню причину втрати дитячого інтересу. На запитання «Чому припинилися музичні заняття?» звучить практично стандартна відповідь: «Дитина сама не захотіла, у неї з'явилися інші інтереси». Весь процес навчання в очах недосвідчених батьків (і навіть деяких вчителів музики) виглядає дуже складно. І це, дійсно, так і є, тому що вони самі його ускладнюють!      Відсутність елементарних і необхідних знань про музичну освіту у батьків у корені гальмує інтелектуальний розвиток їх власних дітей. Невже тата й мами повинні вивчати музичну грамоту і набувати різних виконавських навичок і прийомів так само, як і їхні діти? Не хвилюйтеся, для успішного навчання вашої дитини в цьому немає ніякої необхідності. Йдеться зовсім про інше.      В основі будь-якої освіти, лежить, в першу чергу, інтерес. Інтерес - ось головне ключове слово, про яке в щоденній рутині так часто забувають батьки і вчителі музики. Щоб на самому початку у дитини з'явився інтерес до уроків музики, не потрібно великої праці - гарна музика в хорошому виконанні сама зробить свою справу, а от щоб зберегти і підтримувати його довгі роки, потрібні цілеспрямованість, терпіння та спеціальні знання.      Батьки повинні знати про те, що музична освіта приносить користь інтелектуальному розвитку вашої дитини саме тоді, коли вона якомога довше відвідує уроки музики. Це не говорить про те, що ви разом з викладачем повинні зробити з вашого чада великого виконавця або майбутнього Моцарта в обов'язковому порядку. У першу чергу - думайте про корисність занять!      Закладаючи міцний фундамент для успіху вашого юного музиканта, ви, шановні батьки, повинні готуватися до його навчання заздалегідь.    Ще задовго до того, як прийняти рішення про відвідування уроків музики, батьків часто хвилює незліченна кількість питань. Ось тільки деякі з них:
1. Що потрібно зробити, щоб в моєї дитини з'явився музичний слух? 2. Як перевірити, яким рівнем музичних здібностей має моя дитина? 3. На якому музичному інструменті йому краще вчитись грати? 4. Як зробити так, щоб дитина захотіла вчитись грати на піаніно? Скрипці? Гітарі? Саксофоні? 5. Наскільки важливий перший вчитель музики, і за якими критеріями знайти такого, який дасть моїй дитині музичні знання?
Як тільки музичне навчання розпочато, у батьків з'являються нові питання:
1. Як утримувати інтерес дитини? 2. Як зробити так, щоб у неї було бажання самостійно займатися щодня? 3. Як позбавити дитину від небажаної ліні? 4. Як прищепити відповідальність починати і завершувати справи найкращим чином? 5. Як взагалі обійтися без нотацій і перетворити уроки музики у задоволення?
     І це далеко не весь список питань!
     На жаль, більшість батьків діють по-старому, покладаючись на талант педагога і здібності дитини. І, мабуть, вони не знають найголовнішого: для гарного і стабільного результату цього далеко не достатньо ...      Щоб полегшити життя дітей і дорослих, давно назріла необхідність в музичній освіті батьків. Нові знання, призначені для вас, дорогі тата й мами, допоможуть вашим дітям досягти того, чого ви так щиро бажаєте для них, - успіху в житті.