Проект "Вчимося жити разом"

/Files/images/ПРОЕКТ.jpg

Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах. Проект реалізується в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях. Складовою ініціативи ЄС та ЮНІСЕФ «Діти миру» є проект «Вчимося жити разом» із розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний університет «Києво-Могилянська академія». У рамках проекту педагогічні працівники за допомогою інноваційних методик створюватимуть сприятливу психологічну атмосферу та розвиватимуть у вихованців і учнів життєві навички, які підвищують у дітей стійкість у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах.

Тренінг для вихователів та вихователів-методистів

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.01.2016 №5 "Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту "Вчимося жити разом" та Плану заходів щодо реалізації спільного проекту "Вчимося жити разом" у Харківській області, затвердженого наказом Департаменту науки та освіти Харківської обласної державної адміністрації від 17.02.2016 №60 були проведені триденні тренінги для педагогів базових закладів дошкільної освіти Харківської області.
Горбунова О.О., вихователь-методист нашого закладу дошкільної освіти, на базі ЗДО №74 пройшла навчання за парціальною програмою "Вчимося жити разом" з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії" дітей від 4 до 6-7 років на засадах розвитку життєвих навичок.

Впровадження проекту "Вчимося жити разом". Прегляд занять.

25.11.2016 р. у нашому садочку відбувся перегляд занять з морально-етичного, мовленнєвого та пізнавального розвитку дітей. Зі старшими дошкільниками вихователь Сурган О.К. провела заняття "Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні". Мета і завдання якого: прищеплювати дітям корисні звички чемного поводження, вживання ввічливих слів, вчити правил культурної поведінки.Формувати в дітях усвідомлену потребу доброзичливої та толерантної взаємодії з іншими людьми, показати переваги такої поведінки.

З вихованцями середнього дошкільного віку вихователь Фатєєва Л.В. провела заняття "Дружні діти - мов квіти". Його мета і завдання: формувати уявлення дітей про важливість дружнього ставлення до оточуючих, способи толерантної взаємодії. Вчити розуміти зміст казки, оцінювати поведінку героїв, виховувати доброзичливість. Розширювати та закріплювати знання про квіти України, кольори. Розвивати мовлення та вміння висловлювати свої думки.